08/10/2022

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan, başörtüsü konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Farkında olmadan bize pas verdi bizim de gol atmamız lazım” sözlerine sert eleştiri geldi
“Hak ve özgürlük alanları, başörtüsü konusu sizin için ‘GOLLÜK PAS ALANI’ mı?

 

 

(DP Basın Merkezi – 08 Ekim 2022) Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik “Farkında olmadan bize pas verdi bizim de gol atmamız lazım” sözlerine sert eleştirilerde bulundu.

 

Uysal, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı değerlendirmelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çekya gezisi dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerini alıntılayarak şunları kaydetti:

 

“Başörtüsü sizin için gollük pas alanı mı?”

 

Sormak lazım Sayın Erdoğan’a; “Hak ve özgürlük alanları, başörtüsü konusu sizin için ‘GOLLÜK PAS ALANI’ mı?

 

Bunun cevabı koca bir EVET!!! Bu açıklama ile itiraf ettiğiniz şey; on yıllardır üzerinde tepindiğiniz, hırsızlıkları, yolsuzlukları, hukuksuzlukları, usulsüzlükleri örteceğiniz bir İSTİSMAR SAHASI!!!

 

“Erdoğan, ortak değerlerimizi istismar etmeye devam edecek”

 

Türkiye’nin sağlıklı bir toplumsal ve siyasi rekabet iklimine kavuşması; problemleri dikey kimlik sahalarında değil yatay demokrasi ve hukuk alanlarında tanımlamakla sağlanır!

 

Türkiye’nin 20 yıldır içine hapsolduğu iki akstaki  (Laiklik ile Din ve Etnik bölücü milliyetçilik ile Milliyetçilik) kimlikçi kutuplaşma ve çatışma sahasından çıkartılması sağlanmadıkça Türkiye gerçek gündemini konuşamaz!!!

 

Erdoğan, kendini kurtarmak için Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti’nin tüm ortak değerlerini, tüm toplumsal dikiş yerlerini patlatırcasına “İSTİSMAR etmek” için daha fazla bir rekabet meselesi yapmaktan çekinmeyecektir!

 

“Muhalefet olarak teyakkuz halinde olmalıyız”

 

Erdoğan’ın, Türk Milletini REFERANDUMLAR veya benzeri siyasi araçları toplumsal kutuplaşmayı derinleştirmek ve kaybettiği seçmen desteğini sağlamak, bunu konsolide etmek için kullanacağı anlaşılmaktadır!

 

Tüm bu düzenbazlık, provokatif tercihlere zorlayarak istismar gayretine karşı muhalefet olarak teyakkuz halinde olmak mecburiyetindeyiz!”