Ankara İl Kongresi Yapıldı..
False
Ankara İl Kongresi Yapıldı..
28 Ekim 2013 Pazartesi

Yeniden İl Başkanı seçilen Bahadır Ulusoy:

 

‘Biz, Cami de yıktırmayız, bayrağımızı da indirtmeyiz.’

 

(DP Basın Merkezi – 27 Ekim 2013) Ankara İl Başkanlığı olağan kongresini Genel Başkan Gültekin Uysal ve Başkanlık Divanı üyelerinin de katılımıyla Genel Merkez’de gerçekleştirdi. Yeniden İl Başkanı seçilen Bahadır Ulusoy, ‘Biz, camide yıktırmayız, bayrağımızı da indirtmeyiz.’ dedi.  
 
Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Ertan Küçükay’ın yaptığı kongrede oy kullanan 177 delegenin 156’sının oyunu alarak il başkanlığına tekrar seçilen Bahadır Ulusoy yaptığı konuşmada şunları söyledi:   
 
“Sayın Genel Başkanım, muhterem divan, parti büyüklerim, il başkanlarım, teşkilatlarımızın isimsiz kahramanı Demokrat Partililer, hepinizi şahsım ve Ankara İl Teşkilatı adına hürmetle selamlıyorum. Hoş geldiniz, şeref verdiniz. 
 
Bu yüce divanın 3. kuşak temsilcisi olarak, dün olduğu gibi bugün de teşkilatlarımız ile birlikte dimdik ayaktayız. 
 
Gençlik kollarının hemen hemen her kademesinde görev almış, teşkilatın tozlu depolarından, bayrağımızı asmak için direk tepelerinden gelen bir kardeşinizim. 
 
Çankaya ilçe başkan yardımcılığı ve 3 dönem il başkan yardımcısı olarak çizgisinde kırıklık olmadan davamıza sahip çıkmaya çalıştım. 
 
Teşkilatın büyük bölümünün isteğiyle de 3 aydır il başkanı olarak görev yapıyorum. Bu benim ömrüm boyunca taşıyacağım bir onurdur. 
 
Zaman zaman bize çocuk diyenler oldu. 40 yaşında bir kardeşiniz olarak ben bu davanın çocuğuyum. Biz bu yuvada beslenip, başka yerlerde kendine ikbal arayanlardan değiliz. Sizler gibi bu davanın çocuğuyuz. 
 
Biz binde 65’i utanç kabul ettiğimiz için bugün huzurunuzdayız. Binde 65’in sorumluları bu durumdan utanç duymazken biz kahrolduğumuz için bugün huzurunuzdayız. 
 
Değerli Demokrat Partililer, idama giderken dahi ‘milletine ebedi saadetler’ dileyen şehit başvekilimize, milletine ‘çapulcu’ diyen zihniyetin sahip çıkmasına engel olmak için göreve talibiz. O zihniyet ki, bundan birkaç gün önce ‘cami yıkarız’ dedi. Buradan kendilerine sesleniyorum; ‘Biz, cami de yıktırmayız, bayrağımızı da indirtmeyiz.’   ‘Tanrı uludur’ diye okunan Ezan-ı Muhammediyeyi aslına rücu ettirdiğimiz gibi ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ diye başlayan andımızı da yeniden okuturuz. 
 
Saygıdeğer Demokrat Partililer birlik ve beraberlik içinde, davasına ihanet etmeyenlerle, teşkilatlarımızdan aldığımız güçle ya başaracağız, ya başaracağız. 
Biz genciz, biz geleceğiz, davasına inananlarla beraber dimdik yürüyeceğiz. Bizim sevdamız Demokrat Parti, bizim sevdamız bu vatan..”
Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Demirci ve Polatlı İlçe Başkanı Birol Gökçe de kongrede birer konuşma yaptılar. Kongreye katılanlar arasında Bursa, Giresun, Trabzon, Diyarbakır, Mersin, Mardin, Amasya ve Sinop İl Başkanları da vardı. 
 

Kaynak ( DP )